Wiosenny Puchar Siechnic - zawody spławikowe dla dzieci i młodzieży - 11.05.2024 r.

SPRAWOZDANIE

Z Otwartych Spławikowych zawodów wędkarskich Dzieci i Młodzieży

„Wiosenny Puchar Siechnic”

Rozegranych w dniu 11 maja 2024 roku na akwenie „Gimnazjum” w Siechnicach.

W dniu 11-05-2024 na akwenie „Gimnazjum” w Siechnicach zorganizowano

II Otwarte Spławikowe zawody wędkarskie Dzieci i Młodzieży PZW pod nazwą „Wiosenny Puchar Siechnic”.  Organizatorem tej imprezy było koło PZW nr 86 „Czarna Łacha” z Siechnic oraz Komisja ds. Młodzieży Zarządu Okręgu PZW we Wrocławiu. Honorowy Patronat tej imprezy objął Burmistrz Siechnic Pan Łukasz Kropski.

W zawodach tych udział wzięło 21 członków uczestników PZW w tym dwie dziewczynki, zawodnicy zostali podzieleni na grupy wiekowe dziewcząt, chłopców

do lat 12 i od 13 do 16.

Gościliśmy młodych adeptów wędkarstwa z kół w Trzebnicy, Oławy, Wrocławia, Miękini

i  Siechnic oraz ich opiekunów.

Najmłodsza uczestniczka miała 5 lat. Przed odprawą wszyscy zawodnicy otrzymali słodki poczęstunek w postaci batonów oraz napojów a na stołach ustawione były ciastka i owoce ufundowane przez koło „Czarna Łacha”.

O godzinie 9:00 Prezes koła PZW „Czarna Łacha” kol. Piotr Cieślak uroczyście przywitał uczestników oraz ich opiekunów, przedstawił plan zawodów oraz komisję sędziowską, którą stanowili członkowie Zarządu koła tj. prezes i trzej członkowie posiadający licencję sędziowskie PZW.

Po odprawie przystąpiono do losowania stanowisk, w pierwszej kolejności grupa dziewcząt i chłopców do lat 12, która miała stanowiska ustawione na niskim brzegu akwenu, grupa do 16 lat losowała stanowiska po przeciwnej stronie czyli od strony budynku szkoły. Zawodnicy wraz z opiekunami udali się na swoje stanowiska i rozpoczęli przygotowania.

O godzinie 9:35 Sędzia Główny dał sygnał do nęcenia a o 9:45 do rozpoczęcia zawodów zgodnie z zasadami organizacji sportu wędkarskiego PZW.

Zgodnie z planem zawodów o godzinie 13:45 zakończono rywalizację wędkarską, po której sędziowie dokonali ważenia złowionych ryb przez zawodników.

Po zakończonych zawodach zawodnicy i opiekunowie posilili się ciepłą kiełbasą z grilla. Cały czas do dyspozycji wszystkich uczestników tych zawodów była gorąca woda do zrobienia kawy, herbaty czy gorącego kubka jak również zimne napoje.

O godzinie 14:35 Prezes koła przedstawił wyniki zawodów i wraz z przybyłym Burmistrzem Siechnic wręczył zwycięzcom Puchary ufundowane przez Urząd Miejski w Siechnicach, Dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez koło PZW „Czarna Łacha”.

Zgodnie z miejscami:  w kategorii:

Dziewcząt:

I  miejsce kol. Wiktoria Grzebieniak  koło „Odra” Wrocław,

II  miejsce kol. Wiktoria Budner  koło „Okoń Miękinia”,

Chłopcy do lat 12

I  miejsce kol. Bartosz Pietras  koło „Astra” Wrocław,

II  miejsce kol. Dominik Tatarczyński koło „Czarna Łacha” Siechnice,

III  miejsce kol. Filip Garlicki  koło „Trzebnica”,

Chłopców od 13 do 16 lat

I   miejsce kol. Dominik Kwiatkowski koło „Czarna Łacha” Siechnice,

II  miejsce kol. Krzysztof Gołdyn  koło „Jelcz-Laskowice”,

III  miejsce kol. Kacper Czernik  koło „Jelcz-Laskowice”,

Za największą rybę zawodów lina 1200 g nagrodę otrzymał kol. Dominik Kwiatkowski.

Pozostali zawodnicy również otrzymali upominki wędkarskie ufundowane przez koło z Siechnic.

Na zakończenie zrobiono wspólną fotografię a Burmistrz Siechnic Pan Łukasz złożył gratulacje dla wszystkich uczestników wspominając swoje udziały w takich imprezach jako zawodnika. Prezes koła PZW „Czarna Łacha” podziękował sponsorom, członkom Zarządu swojego koła oraz uczestnikom, życząc szczęśliwego powrotu do domów i spotkania się na kolejnych zawodach.

Prezes Koła PZW nr 86

„Czarna Łacha”