Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Wędkarskich - Biały Kościół

W dniach 30 sierpnia - 1 września w miejscowości Biały Kościół około Wrocławia odbyła się XI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich.

Udział wzięło 57 zawodników z 11 Okręgów PZW.

Otwarcia Olimpiady dokonał Kol. Bartłomiej Dytwiński przewodniczący Komisji ds. Młodzieży Okręgu PZW we Wrocławiu.

Następnie głos zabrał Prezes Zarządu Okręgu Kol. Andrzej Świętach, witając uczestników. Jednocześnie przedstawił gościa honorowego, zasłużonego działacza młodzieżowego naszego Okręgu, wychowawcy wielu pokoleń adeptów wędkarstwa kol. Józefa Jagodzińskiego.

Olimpiada odbyła się w Ośrodku "Nad stawami", który zaoferował zakwaterowanie w ładnych drewnianych zapewniającym uczestnikom bardzo dobre warunki do wypoczynku.

W trakcie olimpiady rozegrano 6 konkurencji zgodnie z regulaminem olimpiad tj. test wiedzy ekologiczno-wędkarskiej, test sprawnościowy, zawody spławikowe, spinning cel, Arenberg oraz konkurencja odległościowa.

W dniu 31 sierpnia 2024 roku odbyły się konkurencje sprawnościowe na stadionie LKS Starter Orzeł Biały Kościół. Bardzo dziękujemy Prezesowie Klubu za nieodpłatne udostępnienie stadionu.

Zawody spławikowe rozegrano na górnym stawie w Białym Kościele. Łowiono głównie niewielkie leszcze, krąpie, płocie, wzdręgi czy okonie. Na haczyk trafiały też bonusy w postaci karpi, które mocno testowały wytrzymałość zestawów naszych zawodników.

Serdeczne podziękowania należą się osobom, które walnie przyczyniły się do organizacji Olimpiady.

Wójt Gminy Żórawina Pan Maciej Koba,

Burmistrz Miasta i Gminy Strzelin Pani Dorota Pawnuk,

Prezes Strzelińskiego Centrum Sportowo-Edukacyjnego Pan Tomaszowi Harowski,

Panu Kacprowi Kasprzak,

Panu Dariuszowi Gadzińskiemu,

Firmie "Muszyński" Sp.j. Piekarnia Robert Muszyński Iwona Muszyńska,

„Bistro Przepis” ze Strzelina.

Dzięki wytężonej pracy członków z Kół PZW Żórawina, Jelcz-Laskowice oraz Czarna Łacha olimpiada została zorganizowana na najwyższym poziomie.

Swój wkład wnieśli oczywiście nasi sędziowie za co bardzo dziękujemy. To dzięki nim możliwe było sprawne przeprowadzenie zawodów rzutowych jak i spławikowych pod czujnym okiem naszej Przewodniczącej Kolegium Sędziowskiego Kol. Magdaleny Czok.

Serdeczne podziękowania dla Piotra Cieślaka – Wiceprezesa ds. Młodzieży Zarządu Okręgu PZW we Wrocławiu, odpowiedzialnemu za przygotowanie oraz przeprowadzenie wszystkich konkurencji sprawnościowych. To dzięki jego wiedzy i doświadczeniu wszystkie konkurencje sprawnościowe rozegrane w sobotę 31 sierpnia 2024 r. odbyły się bezproblemowo i płynnie.

Sprawne przeprowadzenie takiej imprezy wymagało wielu wcześniejszych przygotowań, na czele których czuwał niezastąpiony Przewodniczący Komisji ds. Młodzieży Kol. Bartłomiej Dytwiński.

Ponadto młodzież miała możliwość nieodpłatnego wędkowania na górnym stawie podczas całej olimpiady.

Zadbaliśmy również o to, żeby młodzi wędkarze mieli zapewnione dodatkowe atrakcje takie jak pobyt w Aquaparku w Strzelinie, sprawdzenie swoich umiejętności strzeleckich z karabinkiem ASG czy zaciekawieniem wzięcia udziału w pokazie tańca z ogniem.

Nic nie dodaje skrzydeł oraz chęci do dalszej pracy jak pozytywne komentarze oraz dobre słowa od uczestników Olimpiady. Liczymy, że olimpiada zorganizowana przez nas na długo zostanie w pamięci jej uczestników.

Zmagania uczestników uwiecznione zostały przez Pana Marcina Styczyńskiego "Siwy Feeder" za co bardzo dziękujemy.

Link do filmu na portalu YouTube poniżej:

W załączeniu wyniki oraz fotorelacja z olimpiady.

Pliki do pobrania